Ana sayfa kredi ihtiyaç kredisi

ihtiyaç kredisi

523
13
PAYLAŞ

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından sonra piyasalardaki durgunluğun ve döviz kurlarının artışını engellemek için herkes elini taşın altına koydu ve faizlerde özellikle ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim olması için çalışmalara başladı. Merkez bankasının da desteğiyle piyasadaki faiz indirimi ile Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurulunu’ nun girişimleri, birçok bankanın da yılsonu ile kampanyalarını birer birer duyurmaya başlamasına vesile oldu. Özellikle ev almak isteyenlerin yüzünü güldürecek bu kampanyalardan ihtiyaç, eğitim, otomobil ve benzeri bir çok ihtiyaç için kredi bulunmaktadır.

 

Vakıfbank’ tan yeni yıl ihtiyaç kredisi. Uygun faiz oranları, 48 aya varan vadeler ve artan taksitli ödeme imkânları ile hem kamu hem özel sektör çalışanları ile emeklilere yeni yıl için ihtiyaçlara cevap verecek imkânlar tüm şubelerinde sizleri bekliyor. Şu an uyguladığı faiz oranları ise % 1,14 ten başlıyor. 10 000 TL için 48 ay vade ile aylık 287 liradan başlayan taksitlerle cazip imkânlar sunuyor.

 

Ziraat Bankası ise konut için çekilecek olanlarda % 1,07 gibi bir faiz oranıyla müşterilerini bekliyor. 100 000 TL için 120 ay vade ile aylık 1483 TL ‘den başlayan taksitler ile ev alacaklara imkânlar sunuyor. Garanti Bankası da bu faiz indirimine giden bankalardan. Tüm ihtiyaçlarınız için uygun krediler sağlayan Garanti Bankası da % 1,14 faiz oranı ile 50 000 TL’ye kadar kredi veriyor. Aylık 762 TL ödemeler ile 48 aya varan vadeler yine bankanın yeni yıl kampanyasında müşterilerini bekliyor.

ihtiyac kredisi

Bir diğer büyük bankalardan olan Akbank’ ta yine konutta kampanyasını duyuranlardan. % 0,89 gibi bir faiz oranı ile ilk kez ev sahibi olacaklarını beyan edenlere 0 – 24 ay vade ile ödeme şartı koyan banka ayrıca 500 TL değerinde chip puanı da kampanyasına dahil etmiş durumda. Bu oranların 31 Aralık 2016 tarihine kadar geçerli olduğunu duyuran bankalar kredi al  için bekleyen müşterilerinin ellerini çabuk tutması gerektiğini işaret ediyor.

Kredi AL

Gelelim bu kredi al işlemi yapan müşterilerin katlanacağı yükümlülüklere. Her kampanya reklamının ardından alt yazı geçen şartlar kısmı vardır ve bunlardan bahsetmek gerekir. Tahsis ücretleri alınan tutarın % 0,5 ‘i kadar olup tahsis ücreti üzerinden de % 5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alındığını bilmek bankada ekstra masraf çıktığında şaşırmamanızı sağlar.

 

Ayrıca hayat sigortası vardır her kredi al işlemi yapan müşteri için. Bu da yaklaşık 175 ile 200 TL arasında değişiklik gösterir bankalara göre. Yapılan ortalama hesap 35 yaşında erkek müşteriler içindir. Sizin için farklı fiyatlarda çıkabilir. Bunların yanı sıra her banka açmış olduğu hesap içinde mutlaka 1 fatura ödeme talimatı vermenizi kampanyalı faiz oranından yararlanmak için şart koşar. O bankaya ait kredi kartlarını almak da cabasıdır. Ancak son zamanlarda bankalarla yaşanan krizlerin Tüketici Hakem Heyetlerine intikali ve bankaların ödemek zorunda kaldığı birçok cezadan sonra tüketicinin beyanı dışında pek fazla ürününün satışını yapamamaktadır.

PAYLAŞ
Önceki makaleİhtiyaç Kredi
Sonraki makalekredi çekme

13 YORUMLAR

  1. […] İhtiyaç kredisi almak için bankaya gitmenize gerek yok. Kredi almak eskiden çok zordu. Sizden başvuru için çok fazla belge isteniyordu. Belgelerin tesliminden sonra ise sıkıntılı bir süreç başlıyordu. Olumlu mu yoksa olumsuz mu olacak başvurum diye. Şimdi bu prosedür yer değiştirdi diyebiliriz. TC numaranızla ister internetten ister mesaj yoluyla başvurabiliyorsunuz. Emeklilerimizin PTT şubelerine nüfus cüzdanlarınla başvurmaları yeterlidir. […]

Comments are closed.